Merhaba, Bu yazımda sizlere Vmware donanım uyumluluk sürümlerinden bahsedeceğim. Başka bir deyişle Vmware hardware Compatibility Version. Vmware donanım uyumluluk sürümü, fiziksel server üzerinde ki donanım özellikleri Vmware ESXI kurulumundan sonra ESXI’ bu özellikleri sahip olur. Bu donanım kaynaklarının ne kadarını sanal makinelere...
Mustafa ERSÖZ tarafından 13.06.2020 tarihinde yazıldı.
Merhaba, Bu yazımda size Veeam Backup & Replication programı ile nasıl Backup Job nasıl oluşturulur bunu anlatıyor olacağım. Veeam konsolundan Home kısmına gelince Backup Job seçeneğine tıklıyoruz. Buradan açılan pencereden Virtual machine’ ye tıklayarak job oluşturma işlemine başlıyoruz.
Mustafa ERSÖZ tarafından 13.06.2020 tarihinde yazıldı.
Merhaba, Bugün sizlere yaşadığım problemin çözümü ile ilgili bilgi aktaracağım. Server 2019 işletim sistemlerin etkinleştirme ile ilgili problem yaşanıyor. Fakat bugün Server 2019 DataCenter sürümünü etkinleştirme problemi yaşayan arkadaşıma yardımcı olmak için sisteme bağlantı sağladım. Etkinleştirme esnasında ki aşağıda ki hatayı aldık.
Mustafa ERSÖZ tarafından 12.06.2020 tarihinde yazıldı.
Merhaba, Sizlere bu yazımda Ubuntu Server 18.04 LTS kurulumundan bahsedeceğim. Ubuntu Server kurulum dosyasını aşağıda ki link üzerinden indirebilirsiniz. https://releases.ubuntu.com/18.04/
Mustafa ERSÖZ tarafından 12.06.2020 tarihinde yazıldı.
Merhaba, Daha önce size Veeam Backup & Replication yazılımına backup alacağımız hostun nasıl eklendiğinden bahsetmiştim. Bu yazımda ise Veeam Backup & Replication programına backup repository nasıl ekleneceğini anlatacağım. Daha önce ki makalemi buradan okuyabilirsiniz.
Mustafa ERSÖZ tarafından 09.06.2020 tarihinde yazıldı.

Merhaba,

Microsoft Windows Server 2019 6 Ekim 2018 yılında yayınlandı ve büyük bir ilgi gördü. Bu ilginin yanı sıra en güvenlikli işletim sistemi de oldu. Windows Server 2019 güvenli kılan ise Windows Admin Center oldu.

Windows Server 2019’ un 3 temel sür...

Mustafa ERSÖZ tarafından 05.06.2020 tarihinde yazıldı.

Merhaba, Daha önce size Veeam Backup & Replication yazılımının nasıl kurulduğundan bahsetmiştim. Bu yazımda ise Veeam Backup & Replication programına backup alınacak hostların nasıl ekleneceğini anlatacağım. Daha önce ki makalemi buradan okuyabilirsiniz.

Mustafa ERSÖZ tarafından 05.06.2020 tarihinde yazıldı.

ÖYLESİNE

<
>
< >