Veeam Backup & Replication Backup Repository Ekleme

Mustafa ERSÖZ tarafından 09.06.2020 tarihinde "veeam" kategorisine yazıldı.


Merhaba,

Daha önce size Veeam Backup & Replication yazılımına backup alacağımız hostun nasıl eklendiğinden bahsetmiştim. Bu yazımda ise Veeam Backup & Replication programına backup repository nasıl ekleneceğini anlatacağım. Daha önce ki makalemi buradan okuyabilirsiniz.

Veeam Backup & Replication konsolunu açıyoruz.

Veeam konsolunu açtıktan sonra sol alt kısımda yer alan BACKUP INFRASTRUCTURE kısmından Backup Repositories’  ye tıklıyoruz. Buradan sağ tarafta ki pencereden Add Backup Repository seçeneği ile repository ekleme işlemine geçiyoruz.

Name kısmından repository için isim belirleyerek bir sonra ki adıma geçiyoruz.

Share folder kısmından backup alacağınız yolu belirliyorsunuz. Burada disk alanınıza göre backup sunucunuz üzerine veya farklı bir cihaz üzerine de backuplarınızı alabilirsiniz. Backup alacağınız lokasyonu yazdıktan sonra Add butonu ile backup aldıracağınız lokasyonun User bilgilerini girerek işlemi onaylıyoruz.

Bu ekranda ise eklemiş olduğumuz backup lokasyonunun kapasite bilgilerini görüyoruz. Next butonu ile bir sonra ki adıma geçiyoruz.

Next butonu ile bir sonra ki adıma geçiyoruz.

Bu adım ise Backup Repository ekleme adımımızın son ayağı. Burada girmiş olduğumuz bilgileri bize görüntülüyor. Burada Apply seçeneği ile yapılan işlemleri doğrulayarak Repository ekleme işlemini tamamlıyoruz.

 

Bir sonra ki yazım da ise Veeam Backup & Replication uygulaması ile nasıl Backup Job oluşturulur’ u yazıyor olacağım.

 

Şimdilik hoşçakalın…

 

Kimler Neler Demiş?


Yorum Yap

ÖYLESİNE

<
>
< >

Untalya.com